NaszaWycieczka.com | fotorelacja z podróży

lut/10

28

Delhi. Całodniowe zwiedzanie.

Dzisiejszy dzień spędziliśmy na poznaniu kolejnego oblicza Delhi. 800 rupii indyjskich (50 zł) to koszt wynajęcia samochodu z kierowcą na cały dzień – skorzystaliśmy z tej opcji, dzięki czemu w stosunkowo krótkim czasie udało nam się odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Podróż zaczęliśmy około godziny 11, zwiedzając kolejno:

1. India Gate – Brama Indii

2. Pałac prezydencki

3. Muzeum Gandhiego

4. Humayun’s Tomb

5. Świątynia Lotosu

6. Birla Mandir

Powyższych miejsc opisywać nie będziemy – szczegółowe informacje znajdują się w każdym przewodniku turystycznym.

Kuchnia indyjska nadal nie daje nam szansy się poznać i posmakować. Mimo szczerych chęci i usilnych poszukiwań, napotykamy jedynie na ziemniaki, kalafior czy np. placki szpinakowe smażone na głębokim oleju. Owszem, smakują całkiem nieźle, ale nadają się jedynie jako przekąska, nie jako główne danie.

U nas aktualnie trwają przygotowania do jednego z ważniejszych indyjskich świąt narodowych – Holi. Farby i ubrania już zakupione, aparat zabezpieczony, a nasze myśli pozytywnie zakręcone. Najprawdopodobniej nie wyobrażamy sobie jeszcze skali jutrzejszego wydarzenia, dziś na wszystkich 68 kanałach TV indyjskiej nadawane są transmisje z większych miast, pokazujące kolorową zabawę hindusów z przedednia właściwego święta, czyli z tzw. Small Holi. Liczymy na wspaniałą, radosną zabawę!


RSS Feed

5 komentarzy do Delhi. Całodniowe zwiedzanie.

Anonim | 1 marca 2010 o godzinie 11:54

Bez okularów było małe zamieszanie, bo myślałam, że przy dziewczynach siedzą jacyś hindusi. A to nie!!! To Nasze chłopaki – luzaki. Super!!! Wystarczy parę dni, a już nasiąknęliście wschodnią kulturą.

E.B. i poprzednie też | 1 marca 2010 o godzinie 12:01

Taki super sprzęt! – i takie plastrowanie! Ale rozumiem ideę. Rzeczywiście zapowiada się odlotowo! Życzę bajecznych wrażeń.

piotrek | 1 marca 2010 o godzinie 17:03

Panowie widzę że przyodzialiscie się w fachowe tubylcze stroje:D Coś pieknego, powodzenia na HOLI :)

Skomentuj!

*

<<

>>

Autorski design opracowany na bazie Devolux devolux.org