NaszaWycieczka.com | fotorelacja z podróży

Słoneczny początek dnia zchęca nas do odwiedzenia leżącej na południu wyspy Sentosa, na której oprócz kilku plaż, mieści się wiele atrakcji turystycznych. Pogoda idealna na plażowanie – spakowaliśmy więc ręczniki, stroje kąpielowe i wyruszyliśmy w kierunku wyspy. Na miejscu… raj na ziemi, a już na pewno w listopadzie! Cieputka woda, pusta plaża, słoneczny, piękny dzień – to wszystko stworzyło niepowtarzną atmosferę miejsca, w którym się znaleźliśmy. Wygrzewając się w cieniu palm przy temperaturze nieprzekraczającej dolnej granicy 30*C, odczuliśmy gorący równikowy klimat na własnej skórze – nasza plaża znajdowała się bowiem w odległości ok. 130 km od równika, a miejsce w którym plażowaliśmy – było najdalej wysuniętym na południe punktem kontynentu azjatyckiego.

Kontynuując zwiedzanie Sentosy, złębiliśmy tanjniki kulinariów wyspy (restauracja Kofu), odwiedziliśmy Underwater World – ogromne akwarium ryb i innych stworzeń oceanicznych, kończąc na pokazie w delfinarium.
Późnym popołudniem spotkała nas miła niespodzianka – odwiedził nas Thanh, bliski kuzyn Pauli aktualnie studiujący w Singapurze. Wspólnie udaliśmy się do rekomendowanej przez niego knajpki, w której mieliśmy niepowtarzalną okazję skosztować danie wyjątkowo traktowane przez Singapurczyków. Przyniesiono nam 3 kociołki, w pierwszym rozpoznaliśmy skropiony olejem sezamowym ryż, w dość płynnej konsystencji, w dwóch kolejnych super-ostry sos, warzywa i… nieznany nam rodzaj mięsa. Po objaśnieniu Thanh’a dowedzieliśmy się, że soczyste delikatne białe mięsko to fragmenty GOTOWANEJ W CAŁOŚCI ŻABY!!!  ….doooooobre :)

RSS Feed

3 komentarzy do Sentosa

Anonymous | 7 listopada 2009 o godzinie 11:31

Zaczynam żałować…

Pietrek

Anonymous | 7 listopada 2009 o godzinie 12:39

śledzę pilnie waszą wedrówkę plaża zachwyt zazdrośc mnie trochę zżera ale tylko ociupinkę ale fajna żabuchna kochani żabożercy pozdrawiam przypominam już jeden tydzień mija pozdrawiam owieczka

Anonymous | 7 listopada 2009 o godzinie 13:15

a co z TRUNKAMI???

P.S.
OFICJALNIE: http://www.wycieczka.tk/
NIEOFICJALNIE: http://www.gorzkatravel.blogspot.com/

Skomentuj!

*

<<

>>

Autorski design opracowany na bazie Devolux devolux.org